Nietolerancje pokarmowe

Post Reply
partyjny

Nietolerancje pokarmowe

Post by partyjny » Fri May 18, 2018 6:22 am

Czy ktoś z Was może mi wyjaśnić po ludzku, co to jest nietolerancja pokarmowa igg-zależna? O ile spotkałem się już z pojęciem samej nietolerancji, o tyle w tym zestawieniu jest dla mnie to kompletnie nie zrozumiałe. Podeślijcie może jakieś strony na ten temat. Byleby były rzetelne.

horhe

Re: Nietolerancje pokarmowe

Post by horhe » Fri May 18, 2018 7:04 am

Z tego, co wiem, to objawy właśnie takiej nietolerancji występują w różnym czasie, nawet kilka dni po spożyciu jakiegoś konkretnego produktu. Objawy mogą utrzymywać się dość długo. Człowiek sam nie jest w stanie określić, co spowodowało taką reakcję. Więcej na temat nietolerancji, przeczytasz na tej stronie. Ludzie często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że cierpią na różne dolegliwości, właśnie z powodu nietolerancji.

zakonnik

Post by zakonnik » Tue May 22, 2018 11:51 am

A czy możecie mi powiedzieć, czy się różni nietolerancja pokarmowa od uczulenia na przykład na konkretne owoce? Ostatnio zastanawialiśmy się, czy nie zainwestować w testy na alergie pokarmowe - alergiczne.info dla naszego dziecka, ale teraz mam wątpliwości, czy to dobry trop. Nie wiem, jak odróżnić nietolerancji od alergii.

pasjonat

Post by pasjonat » Sun Nov 11, 2018 7:35 am

W wielu przypadkach pozostaje dieta, która nie zawiera elementów przez organizm nieakceptowanych. Trzeba odpowiednio układać jadłospisy i dbać o to, by spożywana żywność była jak najwyższej jakości. Warto wtedy też zaopatrywać się w produkty bio, które świetnie się sprawdzają przy tego typu dolegliwości. Zobacz chociażby na ofertę https://easyeco.pl/, co zdrowego i smacznego są Tobie w stanie zaoferować.

horhe

Post by horhe » Mon Dec 10, 2018 7:26 pm

Czasem jednak ciężko jest ustalić, co sprawia, iż posiłki się nie przyjmują. Trzeba więc działać dwutorowo - szukać czynnika, który wywołuje problemy gastryczne, jak również radzić sobie z efektami tych problemów. Warto więc poczytać na https://www.zaufane-apteki.pl/blog/leki ... y-267.html, w jaki sposób sobie radzić zarówno z biegunkami jak i wymiotami, które jakby nie patrzeć, dosyć często występują przy nietolerancjach pokarmowych.

Post Reply