Zakłady`

Post Reply
technik
Posts: 10
Joined: Sat Mar 24, 2018 5:57 pm

Zakłady`

Post by technik » Thu May 28, 2020 9:31 am

Ostatnio w pracy mamy taką zajawkę, iż zakładamy się w wydziale niemalże o wszystko. Zakładamy się o to, kto pierwszy zostanie wezwany na dywanik do managera, zakładamy się o to, czy jeden z kierowców w tym miesiącu znowu uszkodzi firmowe auto, jak również o to, czy znowu asystentka zarządu potknie się w drzwiach gabinetu prezesa lub zastępcy, rozlewając kawę. Z tym potykaniem to efekt źle osadzonych drzwi i wystającego progu, asystentka co najmniej raz w miesiącu zalicza tam upadek, rozlewając kawę gdzie tylko się da. Czy u Was takie zakłady takżę się odbywają? Nie ukrywam, że wygląda to komicznie, niczym w filmach.

lokalnypolitk
Posts: 15
Joined: Tue Nov 12, 2019 9:07 am

Re: Zakłady`

Post by lokalnypolitk » Thu May 28, 2020 9:44 am

Przerabialiśmy podobne zakłady u nas w firmie. Tyle, że przedmiot zakładu był zgoła odmienny. Zakładaliśmy się na początku miesiąca o to, kto jakie osiągi sprzedażowe wyciągnie w danym miesiącu. Były także zakłady mniej oczywiste, jak to czy w ciągu roku odwiedzi nas jakaś służba w związku z jakąś aferą czy coś. Generalnie teraz nastawiamy się na korzystanie z różnych bukmacherów, by zkaładać się o rzeczy, na które nie mamy żadnego wpływu.

technik
Posts: 10
Joined: Sat Mar 24, 2018 5:57 pm

Re: Zakłady`

Post by technik » Thu May 28, 2020 9:45 am

Ale zakładacie się o mecze? Bo nie bardzo rozumiem. W meczach nie można mieć wpływu na to, co się wydarzy, a inne typy zakładów mi nie przychodzą do głowy. Kiedyś były zakłady np. o płeć dziecka, które się urodzi w rodzinie królewskiej. Jakie jeszcze zakłady mogą być zawierane?

Post Reply